Kontrakty CFD nie dla każdego

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się stosunkowo nowy instrument finansowy, który daje imponującą mnogość możliwości inwestycyjnych. Tym instrumentem są oczywiście szeroko reklamowane kontrakty CFD. Czym one właściwie są?

Kontrakty CFD – czyli giełda na sterydach

Rodzajem instrumentu pochodnego, który pozwala zarabiać zarówno na wzrostach jak i spadkach kursów instrumentów bazowych. Mają tę szczególną zaletę, że opiewają one niemal na wszystkie występujące w handlu instrumenty finansowe, takie jak: akcje, waluty, indeksy giełdowe, surowce, itp. Ta cecha sprawia, że kontrakty CFD pozwalają w łatwy sposób inwestować w instrumenty, które nie są dostępne dla inwestorów posiadających zwykłe rachunki maklerskie.

Jeszcze większe zarobki na kontraktach CFD

Warto przy tym zaznaczyć, że istnienie dźwigni finansowej pozwala nie tylko na uzyskiwanie szybkich i imponujących zysków, ale również wysokich i bolesnych strat, co sprawia, że kontrakty CFD nie są dla każdego. Każdy inwestor mający zamiar rozpocząć inwestowanie w oparciu o te instrumenty finansowe powinien dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *